Kevätkausi 2020: 7.1. - 22.5.2020Tunteja ei pidetä pääsiäisenä to 9.4. - ma 13.4., vappuna to 30.4. - pe 1.5. eikä helatorstaina 21.5. Lisäksi hiihtolomaviikolla su 16.2. - la 22.2. pidetään vain 16+, 30+, 60+ -ikäryhmien tunnit sekä ikärajattomat tunnit.

Viikkotunnit keskiviikko Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 15.30–16.30 Show  10–12 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sanna sali 2 Ilmoittaudu
 16.00–17.00 Contemporary Jazz  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
 16.30–17.15 Street  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 16.30–17.30 Show Jazz  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sanna sali 2 Ilmoittaudu
 17.00–18.00 Show Jazz  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
 17.15–18.00 Street  3–4 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 17.30–18.45 Baletti  16+ alkeet J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Fatima sali 1 Ilmoittaudu
 18.00–18.45 Street  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 18.00–19.15 Show Jazz Drop-In  30+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
 18.30–19.15 Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Sanna sali 2 Ilmoittaudu
 18.45–19.30 Boys Club  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 18.45–20.00 Baletti  30+ alkeet J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Fatima sali 1 Ilmoittaudu
 19.15–20.15 Show Jazz Heels Drop-In   keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Ikärajattomien tuntien suositusalaikä on 13 v. Tämä tunti soveltuu hyvin myös 30+ ikäisille. 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
 19.30–20.30 Street  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 20.00–21.15 Syvävenyttely  16+  J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Fatima sali 1 Ilmoittaudu
 20.15–21.30 Contemporary Jazz Drop-In  16+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Viikkotunnit keskiviikko Helsinki

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 16.00–17.00 Commercial  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Nora sali 1 Ilmoittaudu
 16.00–17.00 Show  10–12 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sanni sali 3 Ilmoittaudu
 16.00–17.00 Commercial  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sebastian sali 4 Ilmoittaudu
 16.15–17.15 Show  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Laura sali 2 Ilmoittaudu
 17.00–18.00 Commercial  16+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sebastian sali 4 Ilmoittaudu
 17.15–18.00 Show  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Laura sali 2 Ilmoittaudu
 18.00–18.45 Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Laura sali 3 Ilmoittaudu
 18.00–19.00 Street  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katri sali 2 Ilmoittaudu
 18.00–19.00 Commercial  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sebastian sali 4 Ilmoittaudu
 18.30–19.45 Broadway Jazz  16+ alkeet J2 Hintaryhmä J2
75 min
  ! 8.1. - 12.2. sijaisena Peter Pihlström. 
Marco sali 1 Ilmoittaudu
 18.45–19.45 Show Jazz  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Laura sali 3 Ilmoittaudu
 19.00–20.00 Street  10–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katri sali 2 Ilmoittaudu
 19.00–20.00 Commercial Drop-In  16+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sebastian sali 4 Ilmoittaudu
 19.45–21.00 Power Stretch  16+  J2 Hintaryhmä J2
75 min
  ! 8.1. - 12.2. sijaisena Peter Pihlström. 
Marco sali 1 Ilmoittaudu
 19.45–21.00 Lyrical Jazz  30+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Sanni sali 3 Ilmoittaudu
 20.00–21.00 Street  30+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katri sali 2 Ilmoittaudu
 20.00–21.30 Dance Video Production  16+ keskitaso E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Ilmoittautumiset: sebastian.visa@stepup.fi. Vain kausimaksu. 
Sebastian sali 4  
Sivun alkuun

Viikkotunnit keskiviikko Vantaa

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 16.00–17.00 Boys Club  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Pasi sali 1 Ilmoittaudu
 16.15–17.15 Street  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sarppa sali 2 Ilmoittaudu
 17.00–17.45 Boys Club  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Pasi sali 1 Ilmoittaudu
 17.15–18.00 Street  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Sarppa sali 2 Ilmoittaudu
 17.45–18.45 Boys Club  10–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Pasi sali 1 Ilmoittaudu
 19.00–20.00 Show Jazz  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sarppa sali 2 Ilmoittaudu
 20.00–21.00 Show Jazz  30+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sarppa sali 2 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat keskiviikko Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 16.30–17.30 Show Lapset KO  9–11 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Fatima sali 1 Lue lisää
 17.30–18.30 Show Lapset KO  9–11 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Sanna sali 2 Lue lisää
 19.15–20.45 Show Junnut 2 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Sanna sali 2 Lue lisää
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat keskiviikko Helsinki

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 17.00–18.00 Skene Lapset KO  9–12 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Sanni sali 3 Lue lisää
 17.00–18.30 StepUp Urban Trainees  16+  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Nora sali 1 Lue lisää
 18.00–19.30 Show Junnut 1 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Sanni sali 5 Lue lisää
 19.30–21.30 Skene KO  16+  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Elina sali 5 Lue lisää
 20.00–21.30 Dance Video Production ER  16+ keskitaso E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Ilmoittautumiset: sebastian.visa@stepup.fi. Vain kausimaksu. 
Sebastian sali 4 Lue lisää
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat keskiviikko Vantaa

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 18.00–19.00 SkidiSKO  6–8 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Sarppa sali 2 Lue lisää
 18.45–19.45 Street Junnut 1 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Pasi sali 1 Lue lisää
Sivun alkuun