Kevätkausi 2020: 7.1. - 22.5.2020Tunteja ei pidetä pääsiäisenä to 9.4. - ma 13.4., vappuna to 30.4. - pe 1.5. eikä helatorstaina 21.5. Lisäksi hiihtolomaviikolla su 16.2. - la 22.2. pidetään vain 16+, 30+, 60+ -ikäryhmien tunnit sekä ikärajattomat tunnit.

Viikkotunnit lauantai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 10.30–11.15 Street  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Katri sali 4 Ilmoittaudu
 10.45–11.30 Show  3–4 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
 11.00–12.00 Show  10–12 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katariina sali 2 Ilmoittaudu
 11.15–12.00 Street  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Katri sali 4 Ilmoittaudu
 11.30–12.15 Show  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
 12.00–13.00 Show  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katariina sali 2 Ilmoittaudu
 12.00–13.00 Street  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katri sali 4 Ilmoittaudu
 12.15–13.00 Street & Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
 13.00–14.00 Commercial  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
 13.00–14.00 Show Jazz  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katariina sali 2 Ilmoittaudu
 13.00–14.00 Street  10–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Kevätkauden 2020 uusi tunti. 
Katri sali 4 Ilmoittaudu
 14.00–15.00 Commercial  13+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Viikkotunnit lauantai Helsinki

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 10.15–11.00 Show  3–4 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Iina sali 2 Ilmoittaudu
 11.00–11.45 Show  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Iina sali 2 Ilmoittaudu
 11.00–12.00 Street  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Jasmir sali 4 Ilmoittaudu
 11.30–12.15 Street & Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
  ! Kaksikielinen tunti / en tvåspråkig timme. 
Aura sali 3 Ilmoittaudu
 11.45–12.30 Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Iina sali 2 Ilmoittaudu
 12.00–13.00 Street  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Jasmir sali 4 Ilmoittaudu
 12.15–13.15 Show & Acrobatics  10–12 v. avoin taso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Aura sali 3 Ilmoittaudu
 12.30–13.30 Show  10–12 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Iina sali 2 Ilmoittaudu
 13.00–14.00 Street  16+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Jasmir sali 4 Ilmoittaudu
 13.15–14.15 Show & Acrobatics  13–15 v. avoin taso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Aura sali 3 Ilmoittaudu
 13.30–14.30 Show Jazz  13–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Netta sali 5 Ilmoittaudu
 13.30–14.45 Steppi   alkeet/keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
  ! Ikärajattomien tuntien suositusalaikä on 13 v. Tämä tunti soveltuu hyvin myös 30+ ikäisille. 
Teemu sali 2 Ilmoittaudu
 14.00–15.00 Commercial  16+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Veeti sali 4 Ilmoittaudu
 14.15–15.30 Contemporary Jazz  13+ edistyneet J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Aura sali 3 Ilmoittaudu
 14.30–15.45 Jumps & Turns   avoin taso J2 Hintaryhmä J2
75 min
  ! Tunnille osallistumisen edellytyksenä Baletin perustekniikan hallinta. 
Fatima sali 1 Ilmoittaudu
 14.45–15.45 Baletti  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Tuomas sali 2 Ilmoittaudu
 15.00–16.00 Commercial  16+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Kevätkauden 2020 uusi tunti. 
Veeti sali 4 Ilmoittaudu
 15.30–16.45 Show Jazz  13+ edistyneet J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Netta sali 3 Ilmoittaudu
 15.45–17.00 Baletti  30+ alkeisjatko J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Tuomas sali 2 Ilmoittaudu
 16.00–17.00 Commercial  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Kevätkauden 2020 uusi tunti. 
Veeti sali 4 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Viikkotunnit lauantai Vantaa

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 10.15–11.00 Show  3–4 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Laura sali 2 Ilmoittaudu
 11.00–11.45 Show  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Laura sali 2 Ilmoittaudu
 11.30–12.30 Commercial  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! 1.2. - 28.3. sijaisena Rania Oubajja 
Silja sali 1 Ilmoittaudu
 11.45–12.30 Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Laura sali 2 Ilmoittaudu
 12.30–13.30 Contemporary Jazz  13+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! 1.2. - 28.3. sijaisena Rania Oubajja 
Silja sali 1 Ilmoittaudu
 12.30–13.30 Show  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Laura sali 2 Ilmoittaudu
 13.30–14.30 Commercial  10–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
  !  Kevätkauden 2020 uusi tunti. 1.2. - 28.3. sijaisena Rania Oubajja. 
Silja sali 1 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat lauantai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 10.00–14.00 Show Junnut 2 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Tunti pidetään parillisina viikkoina. Opettajina Sanna Siirilä-Mäkelä ja Pasi Mäkelä. 
Useita Opettajia sali 3 Lue lisää
 11.00–14.00 Show Lapset KO  9–11 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Tunti pidetään parittomina viikkoina. Opettajina Sanna Siirilä-Mäkelä ja Pasi Mäkelä. 
Useita Opettajia sali 3 Lue lisää
 14.00–18.00 Street Junnut 2 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Tunti pidetään parittomina viikkoina. Opettajina Pasi Mäkelä ja Lasse Lipponen. 
Useita Opettajia sali 3 Lue lisää
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat lauantai Helsinki

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 10.00–13.30 Street Junnut 1 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Tunti pidetään parittomina viikkoina. Opettajina Sarppa Seppänen ja Teemu Korjuslommi. 
Useita Opettajia sali 1 Lue lisää
 11.00–13.30 Street Lapset KO  9–11 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Tunti pidetään parillisina viikkoina. Opettajina Sarppa Seppänen ja Teemu Korjuslommi. 
Useita Opettajia sali 1 Lue lisää
 13.30–14.30 Show Junnut 1 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Fatima sali 1 Lue lisää
 14.30–15.30 Show Junnut 1 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Netta sali 5 Lue lisää
 15.45–17.15 Show Junnut 3 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Fatima sali 1 Lue lisää
Sivun alkuun