Kevätkausi 2020: 7.1. - 22.5.2020Tunteja ei pidetä pääsiäisenä to 9.4. - ma 13.4., vappuna to 30.4. - pe 1.5. eikä helatorstaina 21.5. Lisäksi hiihtolomaviikolla su 16.2. - la 22.2. pidetään vain 16+, 30+, 60+ -ikäryhmien tunnit sekä ikärajattomat tunnit.

Viikkotunnit maanantai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 15.45–16.45 Latino Show  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Pauliina sali 1 Ilmoittaudu
 16.00–17.00 Street  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Lasse sali 2 Ilmoittaudu
 16.15–17.15 Commercial  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Veera sali 3 Ilmoittaudu
 16.15–17.15 Show  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Kevätkauden 2020 uusi tunti. 
Minna sali 4 Ilmoittaudu
 16.45–17.30 Latino Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Pauliina sali 1 Ilmoittaudu
 17.00–18.00 Street  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Lasse sali 2 Ilmoittaudu
 17.15–18.00 Street & Show  3–4 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Veera sali 4 Ilmoittaudu
 17.15–18.45 Lattiatekniikka ja akrobatia   avoin taso A2 Hintaryhmä A2
90 min
  ! Ikärajattomien tuntien suositusalaikä on 13 v. 
Minna sali 3 Ilmoittaudu
 17.30–18.30 Show Jazz  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Mindy sali 1 Ilmoittaudu
 18.00–18.45 Street & Show  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Veera sali 4 Ilmoittaudu
 18.00–19.00 Street  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Lasse sali 2 Ilmoittaudu
 18.30–19.30 Swing Soolo  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Masi sali 1 Ilmoittaudu
 18.45–19.30 Street & Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Veera sali 4 Ilmoittaudu
 19.30–20.30 Commercial  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
 19.30–20.30 Swing Soolo   avoin taso J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Ikärajattomien tuntien suositusalaikä on 13 v. Tämä tunti soveltuu hyvin myös 30+ ikäisille. 
Masi sali 4 Ilmoittaudu
 19.45–21.00 Show Jazz  30+ alkeisjatko J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
 20.00–21.15 Street  16+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Lasse sali 2 Ilmoittaudu
 20.30–21.30 Electro Swing  16+ avoin taso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Masi sali 1 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Viikkotunnit tiistai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 15.30–16.30 Commercial  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Nora sali 2 Ilmoittaudu
 16.15–17.15 Show  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Anu sali 1 Ilmoittaudu
 16.30–17.30 Commercial  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Nora sali 2 Ilmoittaudu
 17.15–18.00 Show  3–4 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Anu sali 1 Ilmoittaudu
 17.30–18.30 Commercial   alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Ikärajattomien tuntien suositusalaikä on 13 v. Tämä tunti soveltuu hyvin myös 30+ ikäisille. 
Nora sali 2 Ilmoittaudu
 17.45–18.30 Street  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Sarppa sali 4 Ilmoittaudu
 18.00–18.45 Show  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Anu sali 1 Ilmoittaudu
 18.00–19.00 Happy Hour  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! 7.1. - 11.2. sijaisena Peter Pihlström. 
Marco sali 3 Ilmoittaudu
 18.30–19.30 Commercial Heels  16+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Nora sali 2 Ilmoittaudu
 18.30–19.30 Contemporary Jazz Drop-In  16+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sarppa sali 4 Ilmoittaudu
 18.45–19.30 Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Anu sali 1 Ilmoittaudu
 19.00–20.15 Broadway Jazz  16+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
  ! 7.1. - 11.2. sijaisena Peter Pihlström. 
Marco sali 3 Ilmoittaudu
 19.30–20.30 Show Jazz  16+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sarppa sali 1 Ilmoittaudu
 19.30–20.30 Commercial  16+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Nora sali 2 Ilmoittaudu
 20.15–21.30 Power Stretch  16+  J2 Hintaryhmä J2
75 min
  ! 7.1. - 11.2. sijaisena Peter Pihlström. 
Marco sali 3 Ilmoittaudu
 20.30–21.30 Commercial Heels  16+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Nora sali 1 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Viikkotunnit keskiviikko Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 15.30–16.30 Show  10–12 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sanna sali 2 Ilmoittaudu
 16.00–17.00 Contemporary Jazz  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
 16.30–17.15 Street  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 16.30–17.30 Show Jazz  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sanna sali 2 Ilmoittaudu
 17.00–18.00 Show Jazz  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
 17.15–18.00 Street  3–4 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 17.30–18.45 Baletti  16+ alkeet J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Fatima sali 1 Ilmoittaudu
 18.00–18.45 Street  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 18.00–19.15 Show Jazz Drop-In  30+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
 18.30–19.15 Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Sanna sali 2 Ilmoittaudu
 18.45–19.30 Boys Club  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 18.45–20.00 Baletti  30+ alkeet J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Fatima sali 1 Ilmoittaudu
 19.15–20.15 Show Jazz Heels Drop-In   keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Ikärajattomien tuntien suositusalaikä on 13 v. Tämä tunti soveltuu hyvin myös 30+ ikäisille. 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
 19.30–20.30 Street  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Heikki sali 4 Ilmoittaudu
 20.00–21.15 Syvävenyttely  16+  J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Fatima sali 1 Ilmoittaudu
 20.15–21.30 Contemporary Jazz Drop-In  16+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Mindy sali 3 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Viikkotunnit torstai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 15.15–16.15 Commercial  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Jasmir sali 2 Ilmoittaudu
 16.15–17.15 Commercial  10–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Jasmir sali 2 Ilmoittaudu
 16.30–17.30 Street  10–12 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Kaksikielinen tunti / en tvåspråkig timme. 
Emmi sali 1 Ilmoittaudu
 17.15–18.15 Street  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Jasmir sali 2 Ilmoittaudu
 17.30–18.15 Street & Show barn  5–6 år  L1 Hintaryhmä L1
45 min
  ! Timmen hålls på svenska. 
Emmi sali 1 Ilmoittaudu
 17.30–18.15 Show  3–4 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Netta sali 4 Ilmoittaudu
 18.00–19.00 Lyrical Jazz  16+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! 26.3. - 21.5. sijaisena Kristina Norri. 
Jari sali 3 Ilmoittaudu
 18.15–19.00 Street & Show barn  7–9 år  L1 Hintaryhmä L1
45 min
  ! Timmen hålls på svenska. 
Emmi sali 1 Ilmoittaudu
 18.15–19.00 Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Noora sali 2 Ilmoittaudu
 18.15–19.00 Show  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Netta sali 4 Ilmoittaudu
 19.00–20.00 Show  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Noora sali 1 Ilmoittaudu
 19.00–20.00 HipHop Happy Hour  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Ville sali 2 Ilmoittaudu
 19.00–20.00 Lyrical Jazz  16+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! 26.3. - 21.5. sijaisena Kristina Norri. 
Jari sali 3 Ilmoittaudu
 19.00–20.00 Street  16+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Emmi sali 4 Ilmoittaudu
 20.00–21.00 Street  30+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Ville sali 2 Ilmoittaudu
 20.00–21.15 Contemporary Jazz Drop-In  16+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Noora sali 1 Ilmoittaudu
 20.00–21.15 Contemporary Jazz  30+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
  ! 26.3. - 21.5. sijaisena Kristina Norri. 
Jari sali 3 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Viikkotunnit perjantai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 16.00–17.00 Commercial  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Noora sali 2 Ilmoittaudu
 16.15–17.15 Boys Club  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Pasi sali 3 Ilmoittaudu
 17.00–18.00 Show  10–12 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Noora sali 1 Ilmoittaudu
 17.00–18.00 Sweat & Dance  30+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Pekka sali 2 Ilmoittaudu
 17.15–18.00 Boys Club  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Pasi sali 3 Ilmoittaudu
 18.00–19.00 Commercial  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Noora sali 1 Ilmoittaudu
 18.00–19.00 Boys Club  10–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Pasi sali 2 Ilmoittaudu
 18.00–19.00 Commercial  16+ alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sebastian sali 3 Ilmoittaudu
 19.00–20.00 Show Jazz  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Noora sali 1 Ilmoittaudu
 19.00–20.00 Commercial  16+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Sebastian sali 3 Ilmoittaudu
 20.00–21.30 Dance Video Production  16+ keskitaso E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Ilmoittautumiset: sebastian.visa@stepup.fi. Vain kausimaksu. 
Sebastian sali 3  
Sivun alkuun

Viikkotunnit lauantai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 10.30–11.15 Street  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Katri sali 4 Ilmoittaudu
 10.45–11.30 Show  3–4 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
 11.00–12.00 Show  10–12 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katariina sali 2 Ilmoittaudu
 11.15–12.00 Street  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Katri sali 4 Ilmoittaudu
 11.30–12.15 Show  5–6 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
 12.00–13.00 Show  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katariina sali 2 Ilmoittaudu
 12.00–13.00 Street  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katri sali 4 Ilmoittaudu
 12.15–13.00 Street & Show  7–9 v.  L1 Hintaryhmä L1
45 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
 13.00–14.00 Commercial  10–15 v. alkeet J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
 13.00–14.00 Show Jazz  13–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Katariina sali 2 Ilmoittaudu
 13.00–14.00 Street  10–15 v. keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
  ! Kevätkauden 2020 uusi tunti. 
Katri sali 4 Ilmoittaudu
 14.00–15.00 Commercial  13+ keskitaso J1 Hintaryhmä J1
60 min
 
Veera sali 1 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Viikkotunnit sunnuntai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 16.30–17.45 Contemporary Jazz  13+ keskitaso/edistyneet J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Laura sali 2 Ilmoittaudu
 18.00–19.15 Lyrical Jazz  30+ keskitaso J2 Hintaryhmä J2
75 min
 
Laura sali 2 Ilmoittaudu
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat maanantai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 18.45–19.45 Show Junnut 2 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Mindy sali 3 Lue lisää
 19.00–20.00 Street Junnut 2 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Lasse sali 2 Lue lisää
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat tiistai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 16.30–18.00 Show Junnut 3 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Mindy sali 3 Lue lisää
 16.45–17.45 SkidiSKO  6–8 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Sarppa sali 4 Lue lisää
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat keskiviikko Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 16.30–17.30 Show Lapset KO  9–11 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Fatima sali 1 Lue lisää
 17.30–18.30 Show Lapset KO  9–11 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Sanna sali 2 Lue lisää
 19.15–20.45 Show Junnut 2 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Sanna sali 2 Lue lisää
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat torstai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 16.30–17.30 SkidiSKO  6–8 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Netta sali 4 Lue lisää
 16.30–18.00 Show Junnut 3 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! 26.3. - 21.5. opettajana Aura Mikkonen. 
Jari sali 3 Lue lisää
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat perjantai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 19.00–20.30 Street Junnut 2 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Pasi sali 2 Lue lisää
 20.00–21.30 Dance Video Production ER  16+ keskitaso E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Ilmoittautumiset: sebastian.visa@stepup.fi. Vain kausimaksu. 
Sebastian sali 3 Lue lisää
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat lauantai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 10.00–14.00 Show Junnut 2 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Tunti pidetään parillisina viikkoina. Opettajina Sanna Siirilä-Mäkelä ja Pasi Mäkelä. 
Useita Opettajia sali 3 Lue lisää
 11.00–14.00 Show Lapset KO  9–11 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Tunti pidetään parittomina viikkoina. Opettajina Sanna Siirilä-Mäkelä ja Pasi Mäkelä. 
Useita Opettajia sali 3 Lue lisää
 14.00–18.00 Street Junnut 2 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Tunti pidetään parittomina viikkoina. Opettajina Pasi Mäkelä ja Lasse Lipponen. 
Useita Opettajia sali 3 Lue lisää
Sivun alkuun

Koulutusohjelmat sunnuntai Espoo

   tilaa   täynnä 
 KellonaikaTuntiArvoOpettajaSali 
 14.30–16.30 Show Junnut 3 KO  12–15 v.  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
  ! Tunnin opettajina Mindy Lindblom ja Aura Mikkonen. 
Useita Opettajia sali 3 Lue lisää
 18.30–20.30 Team M  16+  E1 Hintaryhmä E1
Erikoiskoulutusohjelmat
 
Mindy sali 3 Lue lisää
Sivun alkuun